Podsumowanie kuracji Nail Tek'iem

sobota, 22 czerwca 2013 | 7 komentarzy |


Baaaardzo spóźnione podsumowanie kuracji z Nail Tek'iem. O rozpoczęciu kuracji pisałam Wam tutaj. O pierwszych efektach tutaj, a drugich tutaj.

Tak moje paznokcie wyglądały w momencie rozpoczęcia kuracji:


W telegraficznym skrócie: oczekiwałam poprawy stanu paznokci w kwestii wzrostu, twardości i jednolitego koloru.
 
paznokcie po miesiącu
Po 1 miesiącu: Paznokcie stały się dużo twardsze, ale straciły na elastyczności przez co były mniej odporne na urazy mechaniczne. Skórki się wysuszyły, więc po około 3 tygodniach musiałam używać oliwki do skórek w znacznie większych ilościach i z większą częstotliwością. Paznokcie rosły bardzo szybko. Pod koniec pierwszego miesiąca paznokcie skróciłam ponieważ jeden uległ uszkodzeniu, a nie lubię mieć pazurów o różnych kształtach i długościach. 
 
paznokcie po dwóch miesiącach
Po 2 miesiącu: Paznokcie wciąż rosły szybko, były bardzo twarde, ale nabrały nieco więcej elastyczności, dzięki czemu nawet niepomalowane były bardzo odporne na urazy mechaniczne. Wprowadziłam moczenie paznokci w odżywce przy każdym zmywaniu lakieru, co poprawiło stan skórek. Podejrzewam, że miało również wpływ na elastyczność.
 
paznokcie po trzech miesiącach
Po 3 miesiącu: Paznokcie były twarde, ale elastyczne. Znacznie zmniejszyło się ewentualne rozdwajanie, które potrafiło się od czasu do czasu pojawić. Kolor paznokci ujednolicił się. Skórki są w lepszym stanie dzięki regularnemu nawilżaniu. 
Teraz: Jak widać pozostała mi około 1/3 opakowania, a ponieważ odżywka gęstnieje z czasem postanowiłam ją zużyć jak najszybciej do końca. Odżywkę stosuję jako bazę pod lakier kolorowy. Nakładam jedną cienką warstwę. Manicure utrzymuje się znacznie dłużej niż 4 miesiące temu, co uważam za jedną zasług odżywki. Paznokcie są twarde, ale na tyle elastyczne, że nawet przy mocnym uderzeniu nie uszkadzają się. Kolor paznokci jest ujednolicony.

Podsumowując - uwielbiam tę odżywkę i to jak działa na moje paznokcie. Spełnione zostały wszystkie moje oczekiwania. Dawno już nie mogłam pochwalić się tak długimi i twardymi paznokciami ;)

Używałyście Nail Tek'a? Jak wrażenia? Które jeszcze produkty polecacie?

Pozdrawiam,
Kasia

7 komentarzy :

 1. Unknownsobota, 22 czerwca, 2013

  u mnie niestety Nail Tek nie dał kompletnie nic ;/ ale polecam odżywkę z Rimmel Nail Rescue 2 Week Treamtent :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia (lifeindots.pl)wtorek, 25 czerwca, 2013

   Używałam tej odżywki i nie zauważyłam żadnej poprawy stanu paznokci :(

   Usuń