Essie Virgin Orchid

piątek, 5 września 2014 | 7 komentarzy |


Dziewicza Orchidea będzie dzisiaj grana. Albo Orchidea-Dziewica, jak kto woli. Jeden z bardziej znanych i uwielbianych lakierów, a jakże (!) Essie, który przekonywał mnie do siebie bardzo powoli, albo i wolniej. W końcu trafił do mnie w wersji amerykańskiej kupiony za niewielkie pieniądze na jakiejś aukcji internetowej. Wersja amerykańska różni się od europejskiej tym, że nazwę koloru ma ukrytą od spodu buteleczki, a pędzelek w lakierze jest cieniutki, jak w wersji profesjonalnej. Osobiście nie lubię tego typu pędzelków, co już pewnie wiecie, ale w przypadku tego lakieru spisuje się nadzwyczaj dobrze.Ale od początku. Virgin Orchid to bardzo kobiecy i "dojrzały" kolor. Drobna złota perła zatopiona w delikatnie różowej bazie. Mogłoby wyglądać tandetnie i babcinie, gdyby nie fakt, że prezentuje się po prostu elegancko i nawet trochę vintage. Uwaga, trudne słowo ;) Błyszczące wykończenie powoduje, że daleko temu odcieniowi do babcinych dłoni a blisko na salony, bo to klasyczny, uwielbiany przez kobiety na całej ziemi Rose Gold. Jeżeli chodzi o jakość to nie odbiega od reszty Essiaków w mojej kolekcji, chociaż trzeba zrobić poprawkę na pigmentację. Virgin Orchid jest lakierem rzadkim i pół transparentnym, który świetnie sprawdzi się jako top na różowych, pastelowych i białych bazach. Solo potrzebuje 3 warstw do zakrycia całej płytki. Ewentualnie dwóch grubszych, ale nie polecałabym tego, żeby nie zalać skórek. Schnie bardzo szybko i jak już wspomniałam - na błysk. Trwałość w przypadku tego lakieru jest zadowalająca, bo na moich paznokciach utrzymuje się około 5 dni.Polecam ten lakier fankom romantycznego, świeżego manicure lub eleganckim paniom na stanowiskach i każdej innej kobiecie ;) Jak Wam się podoba Virgin Orchid? Lubicie tego koloru odcienie i wykończenia?

Pozdrawiam,
life in dots

7 komentarzy :

 1. little sunshine.piątek, 05 września, 2014

  Wykończenie totalnie nie moje, i chociaż w buteleczce wyglądał ładnie to widząc go na paznokciach; zupełnie mi się nie podoba;)

  OdpowiedzUsuń
 2. kosmetykoholiczkapiątek, 05 września, 2014

  Niby ładny ale coś mi w nim nie gra...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakochana w kolorkachpiątek, 05 września, 2014

  mi się bardzo podoba;) ciekawie wygląda;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Martasobota, 06 września, 2014

  Kolor ładny, ale wykończenie jakoś inaczej wygląda ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. pannaamagdalenasobota, 06 września, 2014

  cuudowny kolorek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Unknownsobota, 06 września, 2014

  Śliczny kolor :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gabriela niedziela, 07 września, 2014

  Nie lubię takich wykończeń, ale sam kolor lakieru bardzo mi się podoba! Pięknie się prezentuje się na Twoich paznokciach :)

  OdpowiedzUsuń